Допомога Україні має надійти через «тижні, а не місяці», – конгресмен Адам Сміт

Джерело: Politico

У вівторок, 14 листопада, головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт (штат Вашингтон) заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.

Він додав, що Конгресу слід орієнтуватися на листопад або грудень.

“Київ може втриматися, але вони не будуть у такій сильній позиції. Вони опиняться в дуже небезпечному становищі, якщо ми не надамо їм ресурси досить швидко”, – сказав Сміт. 

Він також висловив підтримку додаткової допомоги Ізраїлю, Тайваню та Україні, яку президент Джо Байден запросив у пакеті на 106 мільярдів доларів у жовтні.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.