Пропалестинські активісти намагалися зірвати виступ Блінкена у Конгресі

Джерело: слухання у Конгресі

31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі, що неодноразово переривали протестувальники, які засуджували американських посадовців за підтримку “геноциду” палестинців у Газі.

Блінкен спільно з Остіном дали свідчення Комітету з асигнувань Сенату щодо запиту Байдена на 106 мільярдів доларів для фінансування планів щодо безпеки кордонів України, Ізраїлю та США.

Стверджуючи, що підтримка американських партнерів є життєво важливою для національної безпеки, Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких буде витрачено в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Блінкен заявив, що підтримка України з боку США зробила повномасштабне вторгнення для Росії “стратегічною катастрофою”.

Зауважимо, нині Палату представників очолюють республіканці, які виступають проти об’єднання двох пакетів. Також у США громадська підтримка допомоги Україні зменшується.

Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.