Новий спікер Палати США вніс законопроєкт про допомогу Ізраїлю без згадки про Україну

Джерело: Bloomberg

Новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Раніше об’єднати пакети допомоги просив президент США Джо Байден. Про це він спілкувався з Джонсом минулого тижня.

У пакеті не йдеться про гуманітарну допомогу цивільним в Ізраїлі та секторі Гази. План нового спікера Палати передбачає надання допомоги коштом скорочення підписаного Байденом закону про скорочення інфляції.

Рішення є прецедентом у практиці США. Зазвичай Конгрес не скорочує інші програми для покриття надзвичайних витрат.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.