Палата представників США окремо розглядатиме допомогу Україні та Ізраїлю

Джерело: Bloomberg

Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю буде розглядати окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.

“Наш консенсус серед республіканців Палати представників полягає в тому, що нам потрібно розділити ці питання на дві частини”, — сказав Джонсон Шону Ханніті з Fox News.

Він додав, що передав це повідомлення представникам Білого дому після зустрічі з Байденом раніше того ж дня.

Водночас новий спікер наголосив, що США не припинять допомагати Україні, адже якщо переможе Росія – це стане позитивним сигналом для Китаю щодо Тайваню. Проте, додав Джонсон, допомога Україні вимагатиме більшої звітності щодо вже витрачених грошей.

“Ізраїль – це окрема справа. Але ось що відрізняє республіканців Палати представників від іншої команди. Ми збираємося знайти оплату в бюджеті. Ми не просто друкуємо гроші, щоб відправити їх за кордон. Ми збираємося профінансувати скорочення в іншому місці, щоб зробити це”, – сказав він.

Він сказав, що республіканці Палати представників запропонують Ізраїлю пакет на суму 14,5 мільйонів доларів, що трохи більше, ніж просила адміністрація Байдена.

Додамо, що Білий дім, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

  • У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента  Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня.  Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень. 

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.

Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.