Вчені планують відродити вимерлого тасманійського вовка
Джерело: Newsweek
Біотехнологічна компанія з Далласа Colossal Biosciences заявила про створення Консультативного комітету з відродження вимерлих тилацинів Тасманії.
Як розповіли у виданні, тилацин – широко відомий як тасманійський вовк. Це вищий хижак, що мешкав на Тасманії, в Австралії і Новій Гвінеї. Це один з трьох видів, які компанія прагне повернути до життя, і єдиний хижак. Серед інших видів – шерстистий мамонт і птах додо.
За словами науковців, тилацин був одним з найбільш знакових видів Австралії і єдиним сумчастим хижаком країни, але його популяція різко скоротилася через полювання з боку людей і конкуренції з Дінго. Попри зникнення з материка принаймні 2000 років тому, цей вид зберігся на острові Тасманія.
Однак маленький хижак зазнав погроз з боку собак і переслідувань з боку європейських поселенців. Тилацин був оголошений вимерлим у 1986 році, а останній відомий вид помер 87 років тому.
Відновлюючи єдиного хижака Тасманії, Colossal Biosciences сподівається знову повернути екосистему в природний баланс. До складу комітету увійшли члени місцевих органів влади, лідери галузі, приватні землевласники, представники університетів і громадськість в цілому.
Варто зауважити, що офіційної дати, коли можна очікувати народження дитинчат тилацину, немає, хоча компанія заявила, що дитинчата мамонта повинні народитися в 2028 році, а незабаром за ними можуть піти дитинчата тилацину.
- Акікікі – маленька сіра пташка, що мешкає на Гаваях, може не виглядати примітно, проте вона – це рідкість. Вважається, що в дикій природі залишилося лише п’ять таких пташок, і, за даними Департаменту земельних і природних ресурсів штату, вид може зникнути протягом кількох місяців.
- У лісах Індонезії вчені виявили єхидну Аттенборо, яка протягом довгого часу вважалася зниклим видом.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.