Президент Литви закликав західних партнерів негайно передати Україні більше систем ППО
Джерело: Ґітанас Науседа у Twitter (X)
Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
Він зазначив, що 2 січня кияни знову розпочали свій ранок з авіаударів Росії по їхніх будинках.
“Загибель цивільних, руйнування та тероризм Кремля тривають. Українці творять дива з протиповітряною обороною, яку надав Захід, але їм потрібно більше. Системи протиповітряної оборони для України негайно!”, – закликав Науседа.
Today once again Kyiv residents started their morning with Russia’s airstrikes on their homes. Civilian deaths, destruction& Kremlin’s terrorism continues.
Ukrainians do wonders with the air defense the West has provided, but they need more.
Air defense systems to 🇺🇦 NOW! pic.twitter.com/KJrjimp6yD
— Gitanas Nausėda (@GitanasNauseda) January 2, 2024
Зазначимо, що вночі 2 січня росіяни здійснили черговий масований ракетний удар по українських містах.
Ворог запустив десятки ударних безпілотників, крилатих та аеробалістичних ракет по Києву, Харкову, Миколаєву, Кропивницькому та інших населених пунктах.
У Києві зафіксовано низку руйнувань, зокрема влучання в житлові будинки, складське приміщення, супермаркет, газову інфраструктуру. В деяких районах столиці відсутнє електро- та водопостачання.
РФ також атакувала житлові райони Харкова.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова прокоментувала сьогоднішню масовану атаку РФ по Україні й зазначила, що Росія буде притягнута до відповідальності.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.