Президент Литви закликав західних партнерів негайно передати Україні більше систем ППО
Джерело: Ґітанас Науседа у Twitter (X)
Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
Він зазначив, що 2 січня кияни знову розпочали свій ранок з авіаударів Росії по їхніх будинках.
“Загибель цивільних, руйнування та тероризм Кремля тривають. Українці творять дива з протиповітряною обороною, яку надав Захід, але їм потрібно більше. Системи протиповітряної оборони для України негайно!”, – закликав Науседа.
Today once again Kyiv residents started their morning with Russia’s airstrikes on their homes. Civilian deaths, destruction& Kremlin’s terrorism continues.
Ukrainians do wonders with the air defense the West has provided, but they need more.
Air defense systems to 🇺🇦 NOW! pic.twitter.com/KJrjimp6yD
— Gitanas Nausėda (@GitanasNauseda) January 2, 2024
Зазначимо, що вночі 2 січня росіяни здійснили черговий масований ракетний удар по українських містах.
Ворог запустив десятки ударних безпілотників, крилатих та аеробалістичних ракет по Києву, Харкову, Миколаєву, Кропивницькому та інших населених пунктах.
У Києві зафіксовано низку руйнувань, зокрема влучання в житлові будинки, складське приміщення, супермаркет, газову інфраструктуру. В деяких районах столиці відсутнє електро- та водопостачання.
РФ також атакувала житлові райони Харкова.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова прокоментувала сьогоднішню масовану атаку РФ по Україні й зазначила, що Росія буде притягнута до відповідальності.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.