У Латвії затримали громадянина РФ за підозрою у шпигунстві
Джерело: DELFI
Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
Це затримання відбулося 20 грудня минулого року, але інформація про це стала відома громадськості лише сьогодні.
Відповідно до заяви, кримінальне провадження проти російського громадянина було ініційоване 18 грудня на підставі статті 85 Кримінального кодексу Латвії, яка стосується незаконного збору та передачі конфіденційної та іншої інформації іноземним розвідувальним агентствам.
Розслідування виявило, що підозрюваний збирав і передавав російським спецслужбам дані про важливу інфраструктуру та військові об’єкти в Латвії.
Згідно з доступною інформацією, особа також надавала різні види підтримки російській спецслужбі у їхній діяльності проти Латвійської держави.
Кримінально-процесуальні заходи були проведені на п’яти об’єктах, пов’язаних з підозрюваним. Під час обшуків було конфісковано значну кількість документів та носіїв інформації. На підозрюваного було накладено арешт.
- Бельгійська ультраправа партія Vlaams Belang (“Фламандський інтерес”) виключила зі своїх лав колишнього сенатора Франка Креєльмана через звинувачення в тому, що він впродовж трьох років працював на китайську розвідку.
- Польський суд у вівторок, 19 грудня, засудив 14 громадян Росії, Білорусі та України за підготовку диверсій на замовлення РФ в рамках шпигунської групи.
У США знайшли підозрюваного у вбивстві, яке сталося 1 лютого 1977 року в Сан-Хосе.
У мережі з’явилися кадри зі звільненими українськими захисниками, що повернулися в межах третього етапу обміну полоненими.
На тимчасово окупованій території Запорізької області оператори дронів підрозділів активних дій ГУР МОУ вистежили та вполювали ешелон російських загарбників з пальним.
За даними синоптикині Наталки Діденко у понеділок, 26 травня, в Україні очікується значний температурний контраст: від +9 на заході до +29 на сході.
Завершено третій етап обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”, про який було досягнуто домовленості в Туреччині.