СБУ викрила блогерів, які опублікували відео з наслідками атаки РФ на Київ другого січня
Джерело: СБУ
Служба безпеки України встановила особи чотирьох мешканців столиці, які незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на Київ другого січня.
Зранку 2 січня вони здійснили несанкціоноване фільмування ворожих “прильотів” по місту та розмістили відповідні медіафайли у соцмережах.
Ці відео миттєво “підхопили” численні пропагандистські пабліки країни-агресорки та інформресурси спецслужб РФ, зокрема телеграм-канал Шарія, якому інкримінують державну зраду.
Отриману інформацію окупанти та їхні поплічники могли використовувати для підготовки нових та коригування повторних повітряних ударів по Києву.
Під час невідкладних заходів за місцями фактичного проживання блогерів виявлено мобільні телефони, які вони використовували для фіксації та поширення забороненого контенту.
Наразі тривають комплексні перевірки, за результатами яких буде вирішуватись питання щодо притягнення винних до відповідальності.
У Службі безпеки вкотре наголосили на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали щодо діяльності Сил оборони, а також наслідків ворожих обстрілів.
Публікація таких медіафайлів розцінюється як коригування ворожого вогню, за що передбачено покарання до 12 років тюрми.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Блогер з Китаю, який знімав на відео роботу ППО в Одесі, отримав 5 років позбавлення волі, але був звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік.
- Служба безпеки України затримала тіктокера, який виклав у соцмережі відео з роботою ППО під час атаки дронів на Одесу 5 листопада.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.