У Білому домі наголосили на важливості схвалення Конгресом додаткового фінансування України

Джерело: The Guardian

Директорка Офісу менеджменту та бюджету США та головний бюджетник президента США Джо Байдена Шаланда Янг повідомила про “жахливу” ситуацію з допомогою Україні та наголосила, що немає жодного способу допомогти Україні, крім схвалення Конгресом додаткового фінансування.

Шаланда Янг сказала, що хоча Пентагон має певні обмежені повноваження допомагати Україні, проте без нового фінансування з Капітолійського пагорба “він не збирається отримувати великі транші обладнання в Україну”.

Янг описала вплив відсутності додаткової допомоги США на Україну:

“Так, у Києва може бути трохи часу від інших донорів, щоб переконатися, що вони можуть зберегти свою військову позицію, зберегти державну службу, але що станеться в [Європейському Союзі], в інших союзниках по НАТО, якщо США припинять свою підтримку? Я дуже стурбована тим, що Києву потрібні не лише ресурси Сполучених Штатів, щоб зупинити Путіна. Який меседж це надсилає решті світу? І якими будуть їхні рішення, якщо вони побачать Сполучені Штати не підходять до цієї справи?”

Янг додала, що ситуація була “жахливою” і “звичайно, ми обійшли мій рівень комфорту” за час, який минув після того, як Конгрес схвалив нове фінансування для України.

Станом на 22:00 суботи, 9 листопада, кількість боєзіткнень по всій лінії фронту з початку доби зросла до 153.

Старший радник новообраного президента Дональда Трампа Браян Ланза, який  заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій, говорив не від імені новообраного президента.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.

Радник Володимира Зеленського Дмитро Литвин прокоментував слова старшого радника новообраного президента Дональда Трампа Браяна Ланза щодо “реалістичного бачення миру”.

Згідно з указом, опублікованим у суботу, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін підписав закон про стратегічне партнерство країни з Північною Кореєю, який включає положення про взаємну оборону.