Майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж — дослідження

Джерело: Independent

Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.

Дослідницька група з Кембриджа працює з даними, зібраними в рамках Когортного дослідження нового тисячоліття, яке проводиться Центром лонгітюдних досліджень Лондонського університету.

Це дослідження стежить за життям понад 18 000 дітей, народжених у Великій Британії між 2000 та 2001 роками, для кращого розуміння життєвих умов дітей, народжених на початку 21 століття.

Джорджія Тернер, аспірантка Кембриджського університету, пояснює, що вони не стверджують, що особи, які відчувають залежність, насправді залежні. Однак, може бути неприємно відчувати, що ти не контролюєш свою поведінку.

Згідно з дослідженням, 48% із 7022 опитаних визнали, що вони відчувають залежність від соціальних мереж. Ці дані були зібрані між січнем 2018 року та березнем 2019 року, коли учасникам було 17 років.

Серед тих, хто відчував залежність, більшість становили дівчата (57%), у порівнянні з хлопцями (37%).

Тернер зазначила, що багато людей відчувають себе залежними і це дійсно вражає, але називати це залежністю від соціальних мереж може бути спрощенням.

Для деяких їхня взаємодія з соцмережами схожа на поведінкову залежність, але інші можуть використовувати їх для боротьби зі стресом або відчують тиск через негативне суспільне ставлення до “марнування часу” у соцмережах.

“Це важливо не лише для філософської дискусії про залежність, але й для пошуку відповідних втручань, де це необхідно. Якщо залежність не є причиною чиїхось проблем, втручання на основі залежності може їм не допомогти”, — сказала дослідниця.

Робота пані Тернер триває і не була офіційно рецензована чи опублікована.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.