Дружина бізнесмена Гринкевича звільнилась з Львівської політехніки

Джерело: ZAXID.NET

Світлана Гринкевич – дружина бізнесмена Ігоря Гринкевича, фігуранта корупційного скандалу у Міноборони – написала заяву про звільнення з університету Львівська політехніка. Як повідомили у закладі освіти, Світлана Гринкевич написала заяву про звільнення за власним бажанням.

Варто зауважити, що 10 січня студенти політеху повідомили, що пікетуватимуть ВНЗ, якщо Світлану Гринкевич не буде звільнено. Акцію було заплановано на 12 січня біля головного корпусу навчального закладу.

Видання звернулось за коментарем у Львівську політехніку з приводу вимог студентів. Там розповіли, що відповідно до наказу від 11 січня Світлану Гринкевич звільнено з посади професорки кафедри маркетингу та логістики. Вона написала заяву на звільнення “за власним бажанням”.

Світлана Гринкевич працювала в університеті заступницею завідувача кафедри маркетингу та логістики. Раніше у ЗМІ повідомляли, що з 8 січня вона взяла відпустку “за сімейними обставинами”.

Світлана Гринкевич є співзасновницею благодійного фонду Hope.UA, яким керує її син Роман Гринкевич. Також вона є співвласницею низки фірм родинного бізнесу Гринкевичів.

Корупційний скандал з родиною Гринкевич. Що відомо?

Бізнесмен Ігор Гринкевич був чи не найбільшим постачальником українського Міністерства оборони. Наприкінці грудня його затримали за спробу підкупу одного з керівників Державного бюро розслідувань, якому він намагався дати хабар розміром 500 000 доларів.

За інформацією правоохоронних органів, Ігор Гринкевич за допомогою хабаря намагався повернути майно, вилучене з підконтрольних йому компаній у межах розслідування кримінальної справи.

Мовиться про кримінальну справу, відкриту кілька місяців тому за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних Сил України, які і мав постачати Гринкевич: 23 його компанії виграли тендери Міноборони на загальну суму 1,5 мільярда гривень.

30 грудня Печерський райсуд Києва відправив Гринкевича під варту з можливістю застави у понад 429 мільйонів гривень. Заставу бізнесмен на цей час не вніс.

Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Стаття передбачає до 8-ми років ув’язнення.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.