Міноборони затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць

Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
Його розробили в компанії “Темп – 3000”.
Якщо у першому сертифікованому зразку від “Української броні” бронеплита мала вигнуту назовні форму, то в компанії “Темп – 3000” жіночий бронежилет укомплектували демпферними подушками. Вони допоможуть адаптувати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки. Всього в комплекті – три подушечки різних розмірів.

Зображення: Міноборони
Крім цього, для захисту паху виробник розробив додаткову сумочку з м’яким балістичним пакетом.
Жіночий бронежилет має однакові балістичні характеристики, як і чоловічий.
Випробування тривали три місяці та відбувалися у два етапи. Перший – на зручність носіння військовослужбовицями. Другий – лабораторні випробування (балістичні, не балістичні, тестування матеріалів та фурнітури).
Вага бронежилету – від 10,5 кілограма і більше, залежно від комплектації.
“У ЗСУ служить понад 40 тисяч жінок. Наша мета – забезпечити наших захисниць бронежилетами, у першу чергу йдеться про військовослужбовиць на передовій. Ми вже поспілкувалися з виробниками. Загалом “Українська броня” за умови завчасного замовлення може виготовити до 10 000 комплектів за 60-90 днів, а компанія “Темп 3000″ — 5 000 комплектів за місяць”, – розповів заступник міністра оборони Віталій Половенко.
Обидва зразки доступні для централізованої закупівлі. Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потребу щодо придбання цих виробів. Після цього Міноборони сформує обсяги та переліки для закупівлі.
Безпосередньо закупівлею жіночих бронежилетів займатиметься Державний оператор тилу.
- Міністерство оборони України сертифікувало перший бронежилет для жінок-військовослужбовиць ЗСУ.
- Згідно з даними Міністерства оборони, понад 60 тисяч жінок зараз проходять службу в складі Сил оборони України.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон костюма літнього польового для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіноча літня польова форма офіційно поставлена на забезпечення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.