На захопленому сомалійськими бойовиками гелікоптері ООН перебувало четверо українців

Джерело: Олег Ніколенко/Facebook, Reuters

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко в п’ятницю, 12 січня, повідомив, що четверо українців перебувало на гелікоптері Організації Об’єднаних Націй, який цього тижня захопили бойовики “Аш-Шабааб” у центральній частині Сомалі.

Замовлений ООН вертоліт із дев’ятьма особами на борту проводив медичну евакуацію, проте технічна проблема змусила його здійснити аварійну посадку поблизу села Гіндхер – території, яка контролюється ісламістським угрупованням бойовиків.

“Наші громадяни були членами екіпажу гелікоптера Місії ООН в Сомалі, який зазнав аварії. Їхні особи встановлено”, – зазначив Ніколенко.

За його словами, гвинтокрил належав приватній українській компанії, яка виконувала контракт на замовлення ООН.

“З’ясовуємо всі деталі аварії та захоплення, стан українців, встановлюємо звʼязок із компанією-власником гелікоптера задля координації дій. Тримаємо цю ситуацію на особливому контролі разом із іншими причетними відомствами нашої держави”, – додав речник МЗС.

Джерела служби безпеки раніше повідомили Reuters, що також були захоплені громадяни Єгипту, Уганди та Сомалі. 

Уряд Сомалі заявив, що працює над порятунком заручників, але військові офіцери попередили, що такі спроби будуть складними в районі, який більше десяти років перебуває під контролем угруповання, пов’язаного з Аль-Каїдою.

У внутрішній записці ООН, з якою ознайомилося Reuters, йдеться, що одна особа на вертольоті нібито була вбита, а шістьох взято в заручники. Ще двоє осіб втекли та їх місцезнаходження невідоме.

Крім того, Місія ООН з надання допомоги Сомалі (UNSOM) повідомила в п’ятницю, 12 січня, що охоронець ООН був убитий під час мінометного обстрілу ймовірних бойовиків “Аль-Шабааб” поблизу міжнародного аеропорту столиці Сомалі.

Бойовики, які контролюють величезні території на півдні та в центрі країни, ведуть повстання проти уряду Сомалі з 2006 року, намагаючись встановити власне правління на основі свого тлумачення ісламського права.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.

У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.

Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.

Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.