Швеція уклала угоду про виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів для України
Джерело: The Defence Post
Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.
Швеція уклала угоду з метою розширення виробничих потужностей артилерійських боєприпасів на своїй території, аби, зокрема, постачати снаряди в Україну.
Угода, що є частиною подальшої підтримки Швецією України в умовах російсько-української війни, передбачає збільшення поставок 155-мм артилерійських боєприпасів і підвищення надійності постачань.
Рішення спрямоване на підтримку акту щодо виробництва боєприпасів (ASAP), який ухвалили Європейським парламентом у липні 2023 року для збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС для посилення його оборонних можливостей.
Остаточний варіант контракту, який спільно фінансується шведською державою і ЄС, буде підготовлений після того, як союз виділить кошти на перший квартал 2024 року.
Зауважимо, нещодавно Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України на суму 120 млн євро. Кошти використають зокрема для підтримки України під час зимового періоду.
- Україна і Швеція обговорюють потенційне надання Збройним силам України літаків Gripen та іншої допомоги.
- Міністри закордонних справ України та Швеції Дмитро Кулеба і Тобіас Біллстрьом домовилися розпочати переговори щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
- Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл заявив, що Швеція відкликає гуманітарну допомогу з Малі через підтримку цією державою російського вторгнення в Україну.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.