Швеція відкликає допомогу Малі через проросійську позицію хунти
Джерело: The Telegraph
Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл заявив, що Швеція відкликає гуманітарну допомогу з Малі через підтримку цією державою російського вторгнення в Україну.
“Коли ми співпрацюємо з іншими країнами, ми також хочемо, щоб ці країни співпрацювали зі Швецією, але військова хунта Малі натомість повертається до Росії та підтримує її повномасштабну війну проти України”, – сказав Юган Форсселл.
Західноафриканська країна досі утримувалася при голосуванні за резолюцію ООН щодо війни Росії в Україні та голосувала проти резолюції про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.
За останні 10 років Швеція надала Малі 388 мільйонів доларів.
- 30 серпня 13 із 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали пропозицію про продовження санкцій щодо Малі на ще один рік. Але Росія використала право вето, щоб відхилити проєкт.
- 24 липня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі, що тісно співпрацювали з “Вагнер” з метою сприяння та розширення присутності ПВК у країні.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.