У Повітряних силах підтвердили збиття російських літаків А-50 та Іл-22
Джерело: Повітряні сили ЗСУ та Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний
У Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.
“Дякую Повітряним силам за чудово сплановану та проведену операцію в Приазов’ї!” – написав головком.
Раніше поширили інформацію, що увечері 14 січня у небі над Азовським морем українські воїни збили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 та підбили бомбардувальник ІЛ-22М.
Літак А-50 був збитий відразу після його того, як він заступив на чергування в районі Кирилівки близько 21:10-21:15. А-50 зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації, а пізніше пілотом літака Су-30 ВКС РФ було виявлено займання та падіння невстановленого повітряного судна.

Фото: Повітряні сили ЗСУ
Тим часом літак Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового, а зрештою був підбитий вздовж узбережжя Азовського моря близько 21-ої години 14 січня. Ворожий бомбардувальник після ураження намагався сісти в Анапі, куди запросив евакуацію, бригаду медиків та пожежників.
- 14 січня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому звернені повідомив, що готує “чергові хороші новини” щодо систем протиповітряної оборони для України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.