Донеччина: за добу росіяни здійснили 25 атак по цивільному населенню, загинула одна особа
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Протягом доби російські армійці обстріляли шість населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого загинула одна особа, ще п’ятеро – зазнали поранень.
Зокрема, росіяни завдали 17 авіаударів.
Під обстрілом перебували міста Авдіївка, Красногорівка, Курахове, селище Нью-Йорк, села Предтечине, Птиче.
Серед озброєння, яким росіяни обстрілювали цивільне населення, – авіабомби КАБ-500, ракети, РСЗВ “Смерч”, артилерія.
Внаслідок ворожих атак пошкоджено 23 цивільних об’єкти – 15 житлових будинків, 8 автомобілів.
По Авдіївці окупанти вдарили 13-ма ракетами та артилерією. Поранено людину, пошкоджено багатоквартирний будинок.
Під час атаки на Красногорівку російські загарбники вбили чоловіка, який кілька днів не дожив до свого 53-річчя. Ще одного цивільного мешканця поранили.
- Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
- Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Авіаудар чотирма керованими авіабомбами КАБ-500 ворог завдав по Нью-Йорку. Станом на 9:00 відомо про трьох поранених цивільних осіб. Під завалами, ймовірно, перебувають п’ятеро людей. Руйнувань зазнали 6 триповерхових будинків і 5 приватних.
З “Смерчів” росіяни обстріляли Птиче, пошкодили три приватних оселі.
Тим часом, за допомогою поліції евакуйовано ще 124 особи, з початку обов’язкової евакуації – 103 662 особи, серед них 13 825 – діти, 5 220 – люди з інвалідністю.
- Росіяни вкотре здійснили обстріл теплової електростанції (ТЕС) на Донеччині. Також сталася пожежа в обладнанні однієї з прифронтових ТЕС. У обох випадках не було постраждалих.
- Екіпаж поліції “Білі янголи” евакуював з Авдіївки ще 5-х осіб. Водночас у місті все ще залишаються понад 1000 місцевих мешканців.
- В Харківській області оголосили про обов’язкову евакуацію мешканців Кіндрашівської та Куриливської громад Куп’янського району. Раніше ця міра застосовувалась лише частково.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

