У Харківській області оголосили обов’язкову евакуацію з двох громад Куп’янського району

Джерело: заява голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

В Харківській області оголосили про обов’язкову евакуацію мешканців Кіндрашівської та Куриливської громад Куп’янського району. Раніше ця міра застосовувалась лише частково.

“Враховуючи безпекову ситуацію, запроваджуємо обов’язкову евакуацію населення з Кіндрашівської та Куриливської громад Куп’янського району”, — заявив він.

За його словами, в наявних населених пунктах знаходиться 3043 особи, з них 279 – діти. Це стосується сімей з дітьми, які мешкають у таких населених пунктах:

  • Благодатівка, Вишнівка, Василівка, Велика Шапківка, Гусинка, Грушівка, Дорошівка, Єгорівка, Курочкіне, Ковалівка, Миколаївка Перша, Моначинівка, Московка, Нечволодівка, Просянка, Прилютове, Самборівка, Смородьківка, Соболівка, Садове, Цибівка – Кіндрашівської громади;
  • Біле, Воронцівка, Лісна Стінка, Сенькове, Синиха – Курилівської громади.

Особи будуть евакуюватися можуть звертатися за телефоном 0-800-33-92-91 цілодобово.

“Усіх евакуйованих забезпечуємо житлом та підтримкою від міжнародних гуманітарних організацій”, — додав голова ОВА.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.