Австрійський виробник опалювальних котлів Windhager збанкрутував
Джерело: АРА
Австрійський виробник опалювальних котлів Windhager подав заяву про банкрутство на тлі зростання цін на енергоносії через війну Росії проти України.
“Виробник опалювальної техніки Windhager з міста Зекірхен подав до земельного суду Зальцбурга заяву щодо порушення справи про банкрутство”, – йдеться у повідомленні.
За даними видання, у компаніях Windhager Zentralheizung Technik GmbH (виробництво) та Windhager Zentralheizung GmbH (продаж, сервіс) загалом працюють понад 400 осіб. Загальна сума зобов’язань у цій справі, за оцінками, перевищить 86 млн євро.
За словами директора Windhager Штефана Губі, причиною фінансових проблем став “вкрай негативний” розвиток ринку за останні півтора року. До цього призвело надмірне зростання цін на пелети, спричинене кризою цін на енергоносії через війну РФ проти України.
Зокрема на початку 2022 року ціна за тонну пелет, які використовуються як паливо в котлах була нижчою за 300 євро за тонну, але згодом вона перевищила 700 євро.
Губі додав, що особливо скрутною для компанії ситуація стала влітку 2022 року на тлі дебатів про те, чи варто просувати деревину як стале джерело енергії.
“Ринки пішли у вільне падіння. Подеколи у нас були періоди з падінням продажів на 60-70% і відповідним падінням обороту”, – пояснив він.
Згідно з інформацією на сайті Windhager, компанія, яка працює з 1921 року, є одним з найбільших виробників систем опалення на біомасі в Європі. Її продукція – опалювальні котли, які працюють на деревині та пелетах. На сьогодні пелетними котлами Windhager опалюються близько 50 тис. домогосподарств в Європі.
- Незважаючи на те, що ChatGPT, запущений наприкінці 2022 року, “сколихнув IT-спільноту”, компанія OpenAI, яка є творцем чат-боту, зіштовхнулася з фінансовими труднощами, і тепер їй загрожує банкрутство вже через рік.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 з 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.
Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.