На Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції покажуть чотири українські фільми

Зображення: Держкіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Цьогоріч у програмі 47-го Ґетеборзького міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься з 26 січня до 4 лютого 2024 року у Швеції, покажуть чотири українські фільми.

Зокрема, у секції International Competition буде представлено драму “Ти мене любиш?” режисерки Тоні Ноябрьової.

Стрічка розповідає про дорослішання 17-річної Кіри на тлі розпаду СРСР. Дівчина стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Інші три українські стрічки потрапили до секції Voyage, це зокрема:

“Дім за склом” режисера Тараса Дроня.

Фільм розповідає про історію архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію та не втратити важливий проєкт.

“Фото на памʼять” режисерки Ольги Черних, зняте у копродукції України, Німеччини та Франції.

Це фільм про довгий шлях однієї родини крізь війну, зокрема – про пошуки способів пережити втрати, яких зазнали три покоління жінок у сім’ї режисерки: вона сама, її мати та бабуся, яка залишається в окупації.

“Фотофобія” режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика.

Сюжет драми розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло – синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Довідково. Ґетеборзький кінофестиваль – щорічний міжнародний кінофестиваль у Швеції, який проводять із 1979 року. Він є найбільшим кінофестивалем у скандинавських країнах і найважливішою подією кіноіндустрії Північної Європи.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.