В Індії відкрили ділянку дороги, побудованої з відходів промисловості
Джерело: Financial Express
В Індії фахівці використали приблизно 80 000 тонн сталевого шлаку, аби створити перший національний відрізок дороги із промислових відходів. Технологію представив Індійський Центральний дорожній науково-дослідний інститут.
За словами головного наукового співробітника Сатіша Панді, дорога зі сталевого шлаку має на 28% тоншу структуру порівняно зі звичайними дорогами із бітумним покриттям. Водночас вона на 32% вигідніша економічно, оскільки має довший термін служби.
Сталевий шлак володіє вищими механічними властивостями порівняно з природними наповнювачами і був використаний у всіх шарах дорожнього покриття. Ділянка дороги знаходиться на трасі між Мумбаєм та Гоа. Вона має чотири смуги та простягається на один кілометр.
Ця автошляхова ділянка – значущий крок у напрямку сталого будівництва доріг, перетворюючи промислові відходи на цінний ресурс для зведення надійних і екологічно чистих автомагістралей, за словами науковців. Директор інституту Маноранджан Паріда повідомив, що в межах проєкту розробляються національні рекомендації щодо використання обробленого сталевого шлаку в будівництві доріг.
- Згідно з оцінками ООН, минулого року Індія випередила Китай як найбільш густонаселену країну в світі, розпаливши дебати щодо доцільності перенесення деяких китайських ланцюгів постачання на інші ринки, особливо в умовах зростання геополітичної напруженості між Пекіном і Вашингтоном.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.