Внутрішні переселенці можуть отримати 10 800 грн від ООН: деталі
Джерело: Мінреінтеграції
Внутрішні переселенці можуть подати заявку на грошову допомогу у розмірі 10 800 гривень від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Отримати допомогу можуть особи, які не отримували її раніше від міжнародних організацій, і мають дохід, менший за 5400 гривень на члена родини. Зокрема, ті, хто належить до вразливих категорій населення.
Подати заявку на грошову допомогу можуть родини, які:
- мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старших);
- одна самотня особа чи кілька самотніх людей похилого віку (від 55 років) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- мають членів сім’ї з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;
- опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими із батьками.
Потрібно надати наступні документи:
- Документ, що посвідчує особу;
- Податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
- Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо);
- Свідоцтво про народження дітей (за наявності);
- Номер банківської картки для виплати допомоги;
- Особистий номер телефону.
Подати заявку на таку допомогу можна у пунктах збору даних БФ “Право на захист”.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- У 2023 році уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
- Міжнародні партнери забезпечать побутовими холодильниками установи та заклади, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.