До 40 кг психотропів щомісяця: судитимуть 38 учасників наркосиндикату «Двадцятівські»

Зображення: Національна поліція України
Джерело: Нацполіція та Офіс генпрокурора
Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо тридцяти восьми осіб, які входили до складу злочинної організації, яка серед криміногенного елементу має негласну назву “Двадцятівські”.
До злочинної організації місцевої наркомафії входило шість організованих злочинних груп, учасники яких забезпечували наркотиками майже всі регіони України. За результатами обшуків правоохоронці вилучили речові докази на 170 мільйонів гривень.
Організували наркобізнес на території Кривого Рогу троє місцевих мешканців зі звʼязками у кримінальному середовищі. До складу наркокартелю входило шість підконтрольних організованих злочинних груп, учасники яких повинні були мати відмінну фізичну підготовку. Крім того, при відборі “персоналу” до банди організатори надавали перевагу особам, повʼязаним із незаконним обігом наркотиків.
- Зображення: Національна поліція України
- Зображення: Національна поліція України
Характерною особливістю угруповання було збереження автономії для кожної окремої ланки: представники відокремлених груп майже не контактували між собою і зверталися одне до одного в розмовах, вживаючи виключно слово “друг”. Така специфіка значно ускладнювала процес документування, адже після затримання окремих збувачів, правоохоронці не могли отримати інформацію про діяльність всього угруповання.
Виробництво метамфетаміну здійснювалося на території орендованих гаражних приміщень та в одній із місцевих квартир. Мережа організованих нарколабораторій дозволяла зловмисникам виготовляти до 40 кг психотропів щомісяця.
Цікавою особливістю криворізького угруповання було те, що розповсюджували метамфетамін у пластикових коктейльних трубочках, зрізи яких запаювали термоклеєм різних кольорів, в залежності від району розповсюдження “товару”. Якщо так званий “барига” реалізовував психотропи не на “власній” території, його жорстоко карали інші учасники банди.

Зображення: Національна поліція України
Також у злочинній організації функціонувала чітка ієрархія: у лабораторіях працювали так звані “хіміки”, “фінансисти” контролювали грошові надходження, а приміщення нарколабораторій надійно охоронялися. Для безперебійної торгівлі зловмисники продумали логістику і облаштування пунктів зберігання – через розгалужену “кур’єрську” мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями шляхом закладок і методом з рук в руки.
Прибуток криворізького наркокартелю від злочинної діяльності становив понад мільйон доларів щомісяця.
27 лютого 2023 року на території кількох регіонів країни правоохоронці провели спецоперацію з ліквідації діяльності наркоугруповання. У результаті масштабної оперативної розробки затримали організаторів та учасників злочинної організації, провели понад 200 одночасних обшуків, у результаті яких вилучили майна та наркотичних речовин на 170 мільйонів гривень.
9 січня цього року обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду справи по суті.
Фігурантам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Протягом 2023 року Національна поліція України вилучила майже три тонни наркотичних речовин, загальна вартість яких за цінами “чорного” ринку перевищує 785 мільйонів гривень.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України СБУ нейтралізувала понад 60 організованих угруповань, які, зокрема, займалися контрабандою важких наркотиків до Євросоюзу через Україну.
- Трьох правоохоронців з Одещини, які вистежували торгівців наркотиками і забирали у них гроші, не реєструючи кримінальні провадження, судитимуть.
- Столичні правоохоронці викрили міжнародну злочинну наркоорганізацію, яка переправляла наркотики в Україну в кавових машинах.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк переміг у суді проти ведучої каналу “1+1” Наталії Мосейчук і блогера Романа Скрипіна.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль.
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.