Споживання електроенергії знизилося на 2,5%, дефіциту немає – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Станом на ранок 19 січня рівень споживання електроенергії знизився на 2,5%, дефіцит в енергосистемі – відсутній.
Сьогодні Диспетчерський центр “Укренерго” прогнозує зниження споживання по всій країні. Станом на 10:30 споживання сьогодні на 2,5% нижче, ніж аналогічний показник вчора. Дефіциту протягом дня не прогнозується.
У четвер, 18 січня, добовий максимум споживання зафіксовано також вранці о 10:30. Він був на 3% меншим, ніж у пікові години середи.
Основна причина зниження споживання – потепління. Сьогодні, за прогнозами, стовпчик термометра має піднятися до позначки 3,6 °C. Тоді як ще вчора середньодобова температура була нижчою – 2,5 °C. На зниження споживання також впливає завершення робочого тижня. На вихідні споживання в країні традиційно зменшується.
Втім, тенденція все ще зберігається – максимальне споживання за добу припадає саме на ранкові години. В основному, це пов’язано з тим, що з вечора попереднього дня і вночі споживачі використовують більше обігрівачів та приладів для опалення, які продовжують працювати і вранці. Енергетики називають це явище інерційністю споживання.
Попри незначне зниження споживання, і відповідно, полегшення для роботи енергосистеми, ощадливе споживання допомагає енергетикам забезпечувати стабільне енергоживлення країни.
“Споживайте електроенергію раціонально! Не вмикайте одночасно потужні електроприлади з 9:00 до 19:00 та вимикайте обігрівачі та кондиціонери, якщо температура в приміщенні вже комфортна”, – закликали в “Укренерго”.
Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Електростанції все ще відновлюються після торішніх російських атак. Протягом доби в роботу після аварійного ремонту повернувся один блок теплової електростанції, але й два енергоблоки ТЕС виведено для проведення ремонтних робіт. Гідроелектростанції знизили свій виробіток, оскільки їхні ресурси потребують поповнення. Хмарність також впливає на зниження роботи сонячних електростанцій.
Імпорт електроенергії здійснюється з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 6836 МВт*год з максимальною потужністю в години вечірнього максимуму до 894 МВт. Значному збільшенню імпорту в Україну сприяє ринкова кон’юнктура – ціни на електроенергію в Європі нижчі, ніж в Україні. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Експорт сьогодні не здійснюється.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” – достатня для покриття наявного попиту.
- Станом на ранок 19 січня через несприятливі погодні умови в Україні знеструмлено 51 населений пункт.
- 18 січня спостерігався вищий рівень споживання електроенергії, ніж вчора, та продовжує стрімко зростати. В “Укренерго” нагадали правила ощадливого споживання.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.