Оператор ГТС України приєднався до створення газового «Вертикального коридору»
Джерело: Міністерство енергетики України
Оператори газотранспортних систем України, Болгарії, Греції, Румунії, Угорщини, Словаччини та Республіки Молдова підписали меморандум про співпрацю у створенні коридору “Південь-Північ” (“Вертикального коридору”).
У межах “Вертикального коридору” буде створено синергію між LNG-терміналами Греції, Трансбалканським трубопроводом, українськими підземними сховищами і споживачами у Центральній Європі.
Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що приєднавшись до “Вертикального коридору”, Україна зробила ще один крок до реалізації плану стати газовим хабом Європи і невід’ємною складовою енергетичної мапи континенту.
За словами міністра, ця домовленість, за попередніми оцінками, дозволить Оператору ГТС України щорічно додатково поставляти понад 7 млрд кубометрів газу через Україну з Румунії до країн Центральної Європи.
Нагадаємо, що надійність та стабільність української ГТС підтверджено незалежним міжнародним стрес-тестом і двократним, порівняно з 2022 роком, зростанням обсягів транспортування газу з Європи – до 4,3 млрд кубометрів.
“Сьогодні ОГТСУ спільно з оператором ГТС Молдови та національними регуляторами вже працює над створенням привабливих умов для використання додаткових потужностей Трансбалканського коридору обсягом 6 мільйонів кубометрів на добу вже протягом 2024 року”, – зауважив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.
Як зазначили у Міненерго, Трансбалканський трубопровід є оптимальним рішенням для сполучення Східного Середземномор’я та Центральної Європи. Його ключові переваги: доступ до українських підземних сховищ газу обсягом 10 – 15 млрд куб. м газу для зберігання ресурсу за комерційно привабливими тарифами, а також використання вже існуючої газотранспортної інфраструктури.
За допомогою наявних трубопроводів з України можна транспортувати газ до Словаччини, Угорщини чи Польщі практично без обмежень за пропускною здатністю.
- За січень-жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 4,2 млрд кубометрів природного газу з ЄС та Молдови – це утричі більше, ніж було транспортовано за аналогічний період минулого року (1,4 млрд куб. м).
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
- За оцінками міжнародної експертної групи, українська газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати в умовах нульового транзиту.
Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у вівторок, 3 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.