«Європа повинна взяти на себе більш значну роль» — президент Литви про озброєння України
Джерело: Etaplius
В умовах відсутності отримання Україною обіцяної військової допомоги — президент Литви Гітанас Науседа висловив переконання, що Європейський союз має взяти на себе більш активну роль у наданні допомоги Києву. Він підкреслив необхідність термінового нарощування військового потенціалу Литви та ЄС, як у здійсненні закупівель, так і в інших формах співпраці.
“Європа повинна взяти на себе більш значну роль, коли в інших союзників немає ні політичної волі, ні можливості надати необхідне військове обладнання. А в Європі відбуваються дуже значні військові зміни, які насамперед пов’язані зі зміцненням її оборонної промисловості”, — сказав президент Литви.
Науседа висловив переконання, що спільні закупівлі та багатостороннє військове співробітництво можуть виявитися дієвими інструментами для досягнення цієї мети. Водночас він підкреслив необхідність не втрачати часу і посилити оборонні здатності як у Литві, так і в усьому ЄС.
Щодо надання допомоги Україні, Науседа вказав, що хоча цей процес прискорився порівняно з минулим, проте на досягнення домовленостей все ще йде чимало часу.
- В п’ятницю, 19 січня, у міністерстві оборони Естонії повідомили, що Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6,5 млрд грн) на фінансування українського ОПК від Данії, Франції та Литви.
Російські війська не припиняють спроб просуватися в глибину території України, сили оборони стримують загарбників, завдаючи їм значних втрат. За сьогодні кількість ворожих атак зросла до 133.
Працівники ДБР затримали та доставили в Київ командира 211-ї понтонно-мостової бригади, причетної до знущань з військових. За даними слідства, він покривав злочини проти бійців.
Молдовська Прикордонна поліція виявила мережу, яка займалася організацією нелегальної міграції чоловіків з України. Група вимагала $10 тисяч за переправлення призовників через кордон.
Минулого тижня під час пресконференції “Підсумки року” президент Росії традиційно говорив про Україну, вкотре повторюючи тезу про денацифікацію, яка є метою і виправданням повномасштабної війни, названої в РФ СВО.