Ілон Маск відвідає польський симпозіум щодо протидії антисемітизму
Джерело: RMF24
Генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск планує 22-23 січня відвідати Польщу, де має намір взяти участь у міжнародному симпозіумі у Кракові на тему протидії антисемітизму, а також в церемонії до річниці визволення в’язнів гітлерівського концтабору в Освенцимі.
За словами заступника глави МЗС Польщі Анджея Шейна, події у Кракові й Освенцимі є важливими з точки зору протидії ксенофобії й антисемітизму у світі, чим пояснюється бажання Маска взяти участь у цих заходах. Він розповів, що до участі в заходах також долучаться представники уряду Польщі.
Як розповіли у виданні, на симпозіумі в Кракові Маск планує взяти участь в дискусії з американським правим публіцистом Беном Шапіро про антисемітизм в мережі, а також в церемонії у колишньому нацистському концтаборі “Аушвіц” 22-23 січня.
Ці заходи організовано з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
ДОВІДКОВО. Гітлерівський концтабір в Освенцимі був захоплений 27 січня 1945 року підрозділами 60-ї армії першого Українського фронту. Радянські війська звільнили з нього 7,6 тис. в’язнів. За словами істориків, загалом у цьому місці в період 1940-1945-х років загинули щонайменше 1,2 млн осіб, більшість з яких були євреями. Згідно з резолюцією N60/7 Генеральної Асамблеї ООН, 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
- Мільярдер та винахідник Ілон Маск, якого звинувачують у розпалюванні антиєврейської ненависті на своїй платформі Х, сьогодні зустрінеться з президентом Ізраїлю Ісааком Герцогом, а також ізраїльтянами, родичів яких утримують бойовики ХАМАС у Газі.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.
Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.