У Німеччині назвали антислово 2023 року
Джерело: Unwortdesjahres
У Німеччині обрали “антислово” або “погане слово” (Unwort) 2023 року. Ним став термін “реміграція”.
Як розповіли в інституції, “реміграція” є іншомовним словом, яке походить від латинського дієслова remigrare (“мігрувати назад, повертатися”).
Зокрема журі розкритикувало використання цього слова, оскільки воно використовувалося у 2023 році як “військовий термін правого крила, евфемістичний словниковий вираз, який приховує справжні наміри”.
За словами голови журі Рупрехта Поленца, термін, який походить від дослідження міграції й еміграції та охоплює різні, насамперед добровільні, форми повернення (включно з поверненням євреїв з еміграції після 1945 року), навмисно ідеологічно присвоєний та переосмислений таким чином, що приховує нелюдську практику депортації.
“Нешкідливий термін реміграція використовується етнічними націоналістами, зокрема, з партії “Альтернатива для Німеччини”, щоб приховати справжні наміри: депортацію всіх людей з нібито неправильним кольором шкіри або походженням, навіть якщо вони є громадянами Німеччини”, – прокоментував він.
Загалом у 2023 році журі отримало 2301 пропозицію на розгляд. Було запропоновано 710 різних виразів.
ДОВІДКОВО. Антислово року обирається з 1991 року. До складу журі входять чотири філологи та журналістка.
- Фахівці американського словника Merriam-Webster Collegiate Dictionary заявили, що словом 2023 року став прикметник “authentic” (“автентичний”). Вони наголосили, що пошук цього слова зріс через історії про штучний інтелект, знаменитостей, ідентичність і соціальні мережі.
- У 2023 році Кембриджський словник (Cambridge Dictionary) англійської мови визначив словом 2023 року “галюцинувати” (“hallucinate”). Утім слово обрали в контексті технологій штучного інтелекту.
- Укладачі словника англійської мови Collins Dictionary заявили, що головним словом 2023 року став “штучний інтелект” (ШІ). Цього року використання терміну збільшилося в чотири рази.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
22 грудня в Україні відзначається День енергетика та День працівників дипломатичної служби. За церковним календарем вшановують пам’ять святої великомучениці Анастасії.
За даними синоптиків, в неділю, 22 грудня, в низці областей України очікуються оапди у вигляді мокрого снігу.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.