Глава невизнаного Придністров’я закликав до готовності своїх військ

Джерело: Reuters

Лідер проросійського сепаратистського Придністров’я закликав оборонні та розвідувальні установи підтримувати “високий рівень військової готовності” та проводити з цією метою регулярні навчання.

Невизнане Придністров’я відкололося від Молдови перед розпадом СРСР у 1991 році та вело коротку війну проти нової незалежної держави, однієї з найбідніших країн Європи, що географічно розташовується між Україною та Румунією.

Понад три десятиліття клаптик землі залишався на східній околиці Молдови без потрясінь – 2000 російських так званих “миротворців” досі залишаються у регіоні.

Одначе, напруга зростає після того, як уряд Молдови запровадив мито на імпорт та експорт у новому році, що є частиною прагнення країни приєднатися до Європейського Союзу. Регіон, який залежить від допомоги Москви, заявив, що мита шкодять його бізнесу, а так званий президент ПМР Вадим Красносельський назвав це “середньовічним збором”.

Міністерству державної безпеки і міністерству оборони доручено регулярно проводити навчання і посилювати охорону державних кордонів за допомогою сучасних технічних засобів, — заявив Красносельський.

Ключовим інституціям наказано “дедалі активніше” протидіяти “військовим загрозам і терористичній та екстремістській діяльності”.

Це на сьогодні, прямо зараз, — сказав Красносельський. – І це стосується не лише міноборони, а й МВС, органів державної безпеки.

Проєвропейська президентка Молдови Майя Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та стверджувала, що Москва планувала її усунути з посади.

Своєю чергою Придністров’я заявило про “змову України з метою вбивства лідерів ПМР” і звинуватило Молдову в підготовці українських бійців.

Минулого тижня молдавський високопосадовець заявив, що останній раунд нечастих переговорів з Придністров’ям, зосереджених на нових митах, виявився “складним”.

Зауважимо, начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.

У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.

Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.

Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.

20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.