Україна цього року почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів

Джерело: Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters

Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.

Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

Усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.

Графік є більш агресивним, ніж раніше окреслював Київ, який говорив про початок робіт через деякий час у 2024 році і не уточнював, що всі чотири реактори можуть бути розроблені одночасно.

Думаю, що (розпочнемо будівництво) влітку-восени, – наголосив Галущенко в інтерв’ю. – Нам потрібні корпуси, – додав він, маючи на увазі корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. – Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки.

Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося ще в 1980-х роках, одначе його заморозили.

З моменту відновлення незалежності від СРСР у 1991 році Україна запустила три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, проте Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької станції, найбільшої АЕС у Європі.

Паралельно з будівництвом радянських блоків Україна планує розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницькому.

У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.

Верховний суд США відхилив заяву про повторне відкриття справи за позовом, поданий проти музиканта Еда Ширана, в якому стверджувалося, що його хіт “Thinking Out Loud” копіює композицію Марвіна Ґея “Let’s Get It On”.

Зоозахисна організація UAnimals звернулась до поліції через жорстоке поводження з твариною у Кременчуці. У закладі Johnny Don’t Cry 2 липня п’яний чоловік побив собаку просто на очах у відвідувачів.

У Франції правоохоронці затримали 18-річного послідовника руху “інцелів”, якого підозрюють у плануванні нападів на жінок.

3 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реалізації Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (№4468-IX).

Компанія Paramount погодилася виплатити президенту США Дональду Трампу 16 мільйонів доларів для врегулювання позову щодо редагування інтерв’ю в програмі CBS News “60 хвилин”.