Україна цього року почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів
Джерело: Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters
Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.
Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.
Усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.
Графік є більш агресивним, ніж раніше окреслював Київ, який говорив про початок робіт через деякий час у 2024 році і не уточнював, що всі чотири реактори можуть бути розроблені одночасно.
Думаю, що (розпочнемо будівництво) влітку-восени, – наголосив Галущенко в інтерв’ю. – Нам потрібні корпуси, – додав він, маючи на увазі корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. – Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки.
Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося ще в 1980-х роках, одначе його заморозили.
З моменту відновлення незалежності від СРСР у 1991 році Україна запустила три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.
Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, проте Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької станції, найбільшої АЕС у Європі.
Паралельно з будівництвом радянських блоків Україна планує розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницькому.
У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що нещодавнє замінування периметра тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції – черговий злочин росіян.
- Президент АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що збитки, завдані російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції, попередньо становлять 30 мільярдів гривень.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
- 3 січня глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що експерти агентства не отримали доступ для перевірки реакторних залів трьох енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Верховний суд США відхилив заяву про повторне відкриття справи за позовом, поданий проти музиканта Еда Ширана, в якому стверджувалося, що його хіт “Thinking Out Loud” копіює композицію Марвіна Ґея “Let’s Get It On”.
Зоозахисна організація UAnimals звернулась до поліції через жорстоке поводження з твариною у Кременчуці. У закладі Johnny Don’t Cry 2 липня п’яний чоловік побив собаку просто на очах у відвідувачів.
У Франції правоохоронці затримали 18-річного послідовника руху “інцелів”, якого підозрюють у плануванні нападів на жінок.
3 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реалізації Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (№4468-IX).
Компанія Paramount погодилася виплатити президенту США Дональду Трампу 16 мільйонів доларів для врегулювання позову щодо редагування інтерв’ю в програмі CBS News “60 хвилин”.