Україна цього року почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів
Джерело: Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters
Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.
Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.
Усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.
Графік є більш агресивним, ніж раніше окреслював Київ, який говорив про початок робіт через деякий час у 2024 році і не уточнював, що всі чотири реактори можуть бути розроблені одночасно.
Думаю, що (розпочнемо будівництво) влітку-восени, – наголосив Галущенко в інтерв’ю. – Нам потрібні корпуси, – додав він, маючи на увазі корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. – Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки.
Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося ще в 1980-х роках, одначе його заморозили.
З моменту відновлення незалежності від СРСР у 1991 році Україна запустила три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.
Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, проте Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької станції, найбільшої АЕС у Європі.
Паралельно з будівництвом радянських блоків Україна планує розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницькому.
У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що нещодавнє замінування периметра тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції – черговий злочин росіян.
- Президент АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що збитки, завдані російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції, попередньо становлять 30 мільярдів гривень.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
- 3 січня глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що експерти агентства не отримали доступ для перевірки реакторних залів трьох енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.
Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…
Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.
За даними синоптиків у четвер, 25 червня, у частині областей очікуються короткочасні опади.