Орбан зніме вето з надання Україні допомоги на 50 млрд євро – глава МЗС Фінляндії
Джерело: Еліна Валтонен в інтерв’ю RND
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила про отриманий “позитивний сигнал”, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скасує блокування допомоги Україні на 50 млрд євро.
Валтонен висловила впевненість, що Угорщина зніме блокаду.
Міністр закордонних справ Сіярто дав нам позитивний сигнал, і я дуже сподіваюся, що ми нарешті зможемо прийняти рішення щодо допомоги Україні. Якщо ні, ми знайдемо інше рішення. Разом з тим, ми самі повинні більше інвестувати в нашу безпеку, – наголосила вона.
Міністерка додала, що Європа має розробити надійну стратегію власного захисту та стримування, посилити власну оборонну промисловість. І як малі, так і великі оборонні компанії повинні мати можливість зробити великі інвестиції вже зараз.
Росія розуміє тільки силу. Нам потрібна надійна стратегія стримування як на європейському рівні, так і на рівні НАТО. Ми ще дуже далекі від досягнення цієї точки. Нам ще потрібно зробити багато, набагато більше. І це незалежно від того, як пройдуть вибори в США, – пояснила Валтонен.
Стало відомо, що прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні намагається переконати главу угорського уряду Віктора Орбана змінити свою опозицію стосовно підтримки України з боку Європейського Союзу та покращити відносини з президентом Володимиром Зеленським.
Раніше Орбан надав пояснення, чому заблокував запропонований на початку цього місяця багаторічний пакет допомоги Києву на суму 50 мільярдів євро. Угорський лідер заявив, що гроші для України не повинні надходити з центрального бюджету ЄС, і це було б “поганим рішенням”. Одначе, він пояснив, що уряд у Будапешті не підтримає новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, доки блок не виплатить усі кошти Угорщині.
Нагадаємо, 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.
Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.
14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
- Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан уникає використання терміну “війна” для опису повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке призвело до великої кількості жертв.
- Депутат Європейського парламенту та ініціатор петиції щодо позбавлення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана права голосу в Раді ЄС Петрі Сарвамаа повідомив, що відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дискусії запропонував прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану вийти й “випити кави”, що дозволило лідерам ЄС проголосувати за початок переговорів про вступ України до блоку.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.