Черкащанці пересадили клітини кісткового мозку: донором став брат, який загинув на фронті

Зображення: “Суспільне Черкаси”

Джерело: “Суспільне Черкаси”

Донором для жительки Черкащини, якій зробили пересадку клітин кісткового мозку, став її брат, який загинув на фронті.

“Буду жити за двох і втілювати його мрії”, – розповіла Валентина Чувізова. Жінці 46 років, і зараз вона пройшла плановий огляд в онкоцентрі після операції. Тепер очікує результатів, аби зрозуміти, чи потрібно коригувати терапію.

Минулого року у травні у жінки виявили гостру мієлоїдну лейкемію – онкологічне захворювання кровотворної системи.

В онкоцентрі Валентина пройшла три курси хімієтерапії. Одначе, їй необхідна була пересадка стовбурових клітин із кісткового мозку. Донором тоді став брат-військовослужбовець.

“Він був на позиціях і його сюди викликали. Він здав аналіз крові, сумісність була десять із десяти. Після третьої хімії у мене виявили в легенях гриби. Мені дали зрозуміти, що це довго лікується, і я брату про це сказала. Він каже: “ну швидше, тому що тут таке робиться, що невідомо, чи вийду здати”. Ми хотіли живі клітини підсадити. Лікар запропонував їх заморозити. Брата викликали, це було в кінці літа. Тоді я його востаннє бачила. І він поїхав знову туди, а 5 вересня його не стало”, – розповіла Валентина.

Зображення: “Суспільне Черкаси”

Пересадку Валентині зробили 31 жовтня. Своїм життям насамперед завдячує брату Олександру.

“Коли він загинув, мені стало важче боротися. Але все одно я трималася, не розкисала. Йому дуже хотілося побачити, як це допомогло вилікувати хворобу. Що я залишилась жива, і в мене все добре. Я думаю, що він з неба дивиться і радіє за мене, тому що він дуже хотів, щоб я вилікувалась. Здається, його клітини до мене приживаються”, – поділилася думками Валентина.

Зображення: “Суспільне Черкаси”

За словами завідувача блоку трансплантації кісткового мозку Богдана Скульського, період реабілітації у пацієнтки ще триває.

Валентина Чувізова зазначила, що після повного одужання планує жити за двох: “Житиму за двох, буду втілювати те, що він, можливо, не зробив при житті”.

В умовах повномасштабної війни, активна фаза якої не припиняється, зникнення бійців на полі бою стають…

Після повномасштабного вторгнення тисячі українок вимушені були рятувати своїх дітей, виїжджаючи за кордон. Одна з них Олександра Нікітіна, яка не лише евакуювала трьох дітей, але й вступила до Лондонської школи економіки, дослідила унікальність українського волонтерства та заснувала проєкт «Втомлена». В інтерв’ю «Буквам» вона розповідає про шлях від Криму до створення фундаменту для майбутніх змін у країні.

Українська влада неодноразово заявляла, що контракт про транзит російського газу не планують продовжувати після завершення його дії у 2025 році. Це, за словами Bloomberg, може призвести до того, що у РФ з’являться нові мішені в Україні.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ударів по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.

Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.