Ексдепутатам «ОПЗЖ», які вкрали понад 30 суден торговельного флоту, повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Ексдепутатам забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя”, які вкрали понад 30 суден торговельного флоту України, повідомлено про підозру.
Служба безпеки спільно з НАБУ та САП викрила масштабну схему розкрадання майна державної компанії “Українське Дунайське пароплавство”.
Зловмисники привласнили 32 баржі торговельного флоту підприємства на загальну суму понад 80 млн грн.
За даними слідства, оборудку організували двоє ексдепутатів Одеської міської ради від забороненої партії “ОПЗЖ” та ексочільник судноплавної компанії.
У 2017 році вони уклали декілька договорів між пароплавством та підконтрольною фірмою на оренду вищезгаданих суден.
Однак, замість використання за призначенням ділки вивезли державні баржі за територію України, змінили їхні номерні знаки та фіктивно перереєстрували їх на афілійовану компанію.
Після цього судна переправили до однієї із країн Близького Сходу. Там їх розібрали та виготовили з них 12 барж більшої вантажності, які потім фігуранти використовували у власних комерційних цілях. Зокрема, на території України, але вже під іншою реєстрацією.
Наразі правоохоронці встановили місцезнаходження всіх викрадених суден та заарештували їх.
Експертизи підтвердили, що “нові” плавзасоби виготовлено із комплектуючих річкових плавзасобів державного підприємства.
На підставі зібраних доказів трьом організаторам оборудки і трьом їхнім спільникам повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах);
- ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном з використанням службового становища, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах);
- ч. 3 ст. 209 (вчинення правочинів із майном, одержаним внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.
Арештоване майно передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
- 25 грудня Придніпровський районний суд Черкас виніс вирок у справі колишнього депутата Черкаської міськради від ОПЗЖ Олександра Замирайла. Його звинуватили у колабораційній діяльності.
- СБУ затримала депутата з колишньої політичної партії “ОПЗЖ”, який займався рекетом у Вінниці.
- Державне бюро розслідувань оголосило у розшук народного депутата України IX скликання від забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.