В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця
Джерело: МОЗ України
В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
Цю партію вакцини Україна отримала від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Фонд закупив їх на запит Міністерства охорони здоров’я України коштом уряду Японії. Вакцини розподілять до медзакладів країни у всіх областях.
Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%.
Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Він викликає сильний і неконтрольований кашель, у немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).
“Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя дітей, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Міністерству охорони здоров’я за співпраці з міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області минулого року, і ця робота триває. Постачання вакцин АКДП від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) складає частину потреби країни на 2024 рік”, – сказав заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За підсумками 11 місяців 2023 року 77,3% дітей до року в Україні отримали щеплення проти дифтерії, кашлюка та правця. Щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка входить до Календаря профілактичних щеплень та є безоплатним.
Згідно з національним календарем щеплень, вакцина АКДП вводиться у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, потім у 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП (дифтерія-правець), а в 16 років — вакциною АДП-М (проти правця та дифтерії зі зменшеним вмістом антигена, що використовується для дорослих).
“Війна може спричинити більше поширення інфекцій через масове переміщення людей і перебої в наданні медичних послуг, особливо що стосується програми профілактичних щеплень. Діти мають бути захищеними від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, тому ЮНІСЕФ продовжує закуповувати і доставляти вакцини для планових щеплень, щоб підтримати Україну. Водночас батьки мають відповідально ставитися до вакцинування своїх дітей згідно з графіком щеплень і не відкладати це на потім”, – наголосив голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Японії доставив в Україну три тисячі доз вакцини проти гепатиту А.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт розповіли про те, що таке “Хвороба X”, чи буде нова пандемія, та як готується Україна до потенційних загроз.
У Львівській ОВА оновили дані про наслідки ракетної атаки РФ по регіону вранці 15 січня.
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
У штабі верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі відбулася презентація документального фільму під назвою “Операція Курськ”.
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.