COVID-19: понад 12 млн українців не завершили вакцинацію, пропустивши бустерне щеплення

Джерело: МОЗ України

Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.

З початку епідсезону (з жовтня) зафіксовано 122 081 випадок захворювання на COVID-19. Загалом з початку епідсезону зареєстровано 595 летальних випадків (серед осіб, які померли із лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19), із них 4 — серед дітей віком до 17 років.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”). З огляду на прийняті восени 2023 року рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), затверджені МОЗ України, первинний курс з вакцинації — це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”) та бустерне щеплення;
  • або дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами “CoronaVac”, “Comirnaty” чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

У грудні 2023 року було проведено 32 тисячі щеплень проти COVID-19. Однак за підсумками 2023 року друге за рахунком щеплення проти COVID-19 не отримали 814 740 українців та 12 214 643 українці не отримали бустерне щеплення.

Наразі в Україні є понад 2 млн доз вакцин. Медики використовують вакцини “Janssen” (виробник “Johnson&Johnson”) та “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 “Comirnaty” для дітей (виробник “Pfizer”). Також доступна омікрон-специфічна вакцина (виробник “Pfizer”) рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення.

У МОЗ нагадали, вакцинація проти COVID-19 у 2024 році, як і в попередні роки, є безоплатною для кожного українця. Записатися на неї можна у свого сімейного лікаря або зробити її в пункті щеплень у медзакладах.

Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань була зупинена.

Однак мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД, — чинна.

У відомстві зазначили, що перевірити свій вакцинальний статус та надолужити щеплення особливо рекомендовано людям із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19: старшим за 60 років; тим, хто має серйозні супутні хвороби (особи із хронічними серцево-судинними хворобами, цукровим діабетом, хронічним захворюванням легень).

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.