В ЄС закликали вакцинуватися від COVID-19 через спалах вірусу

Джерело: Euractiv

Єврокомісарка з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що COVID-19 і його штами все ще циркулюють в Європі. Відтак закликала до вакцинації.

“Вакцинація залишається важливим захистом від COVID-19, особливо для найбільш вразливих верств населення. Я наголошувала на цьому в листі, надісланому всім міністрам охорони здоров’я у вересні щодо необхідності вакцинації від COVID та сезонного грипу”, – зазначила Стелла Кіріакідес, наголосивши на необхідності бути постійно напоготові.

За словами комісарки ЄС, особливо важливою є вакцинація, і з огляду на те, що нині “співіснують три віруси одночасно”.

“Європейський центр профілактики та контролю захворювань повідомив, що спалахи SARS-CoV-2, а також сезонного грипу та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) не є несподіваними, а також про спільну циркуляцію трьох вірусів”, – йдеться у повідомленні Euractiv.

Також в Хорватії з 12 по 18 грудня зареєстровано 68 смертей від COVID. У Греції прогнозують 80 смертей щотижня, якщо поточні тенденції збережуться. В Італії кількість випадків грипу та COVID досягла рекорду за останні два тижні 2023 року.

За даними Euractiv, деякі столиці вже обмірковують запровадження нових обмежувальних заходів, як-от обов’язкове носіння масок у певних місцях.

Додамо, що нещодавно у ВООЗ повідомили, що у світі зростає кількість хворих на COVID-19. В організації закликали не нехтувати карантинними заходами.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус наголосив, що за останні тижні у світі зросла кількість хворих коронавірусом. До того ж, після свят ця кількість може ще більше зрости.

“Продовжуйте використовувати маски, вентиляцію та дистанцію, щоб зменшити вплив, і переконайтеся, що ви та ваші близькі зробили щеплення проти COVID-19 та грипу”, – порадив він.

Гебреєсус також звернувся до урядів країн світу з закликом надати доступ до надійних тестів, методів лікування та вакцин насамперед тим, хто перебуває в “зоні ризику”.

Також він рекомендує продовжувати спостереження, секвенування та звітування з метою відстеження еволюцію вірусу COVID-19, та чітко інформувати населення про ситуацію.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.