В ЄС залишилися невикористаними понад 200 млн вакцин від COVID-19 — Politico
Джерело: Politico
У країнах ЄС, попередньо, залишилися невикористаними близько 215 мільйонів доз вакцин проти COVID-19. Видання надало розрахунки на цифрах з 19 європейських країн, але реальна кількість може бути набагато вища.
Наприкінці 2020 року європейські країни спільно придбали 1,5 мільярда доз вакцини із розрахунком три щеплення на кожну людину.
У ЗМІ наголосили, що уряди, серед яких Франція, що є з другою за чисельністю населення країною ЄС, неохоче розкривають масштаби відходів. Утім Німеччина навела дані станом на червень 2023 року — на складах було ще 120 мільйонів вакцин.
З того часу виробники вакцин представили нові версії, що адаптовані до останніх варіантів коронавірусу. Тому старі вакцини стали застарілими та, швидше за все, їх викинуть.
Politico оцінило вартість 215 мільйонів вакцин у понад 4 мільярди євро на основі на ціни на вакцини, які повідомляються в ЗМІ — 19,39 євро.
Найбільший контракт ЄС укладав з компанією Pfizer і BioNTech — на 1,1 мільярда доз. Здебільшого вакцини було придбано на піку пандемії у 2021 році, коли ЄС, США та Велика Британія намагалися забезпечити обмежену кількість доз.
- Станом на 13 грудня з початку епідемічного сезону понад 1,5 мільйона українців перехворіло на ГРВІ, грип та COVID-19. За тиждень з 4 по 10 грудня зареєстровано 155 539 випадків захворювання, із них 84 823 – серед дітей віком до 17 років.
- У Чернівецькій області перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.