У Німеччині стартує експеримент чотириденного робочого тижня
Джерело: Bloomberg
Вже з 1 лютого у Німеччини стартує експеримент із запровадженням чотириденного робочого тижня. Ініціатори наголошують, що скорочення робочого часу сприяє підвищенню продуктивності. Тож вже наступного тижня у країні стартує пілотний проєкт із 45 компаніями.
У пілотному тестуванні беруть участь 45 компаній. Тестування триватиме шість місяців, подання заявок розпочали ще у вересні 2023 року. Модель, яка вже була успішно випробувана в інших країнах, також отримує новий імпульс у Німеччині.
Після успішних випробувань моделі в США, Австралії, Ісландії та нещодавно у Великій Британії компанії з усієї Німеччини тестуватимуть модель робочого часу. У межах експеримент 45 компаній скоротять робочий день з п’яти до чотирьох днів, тоді як зарплата залишить без змін.
Експеримент триватиме півроку, його мета — виявити, чи призведе скорочення кількості робочих днів до підвищення продуктивності праці.
Уточнюється, що проведене минулого року опитування показало: половина німецьких компаній принаймні частково не може закрити вакансії. На цьому тлі компанії знижували вимоги до кандидатів, а співробітники вимагали поліпшення умов.
Окрім цього, згідно з опитуванням Forsa, 71% осіб у Німеччині, хотіли б мати можливість працювати лише чотири дні на тиждень.
- Італійський автовиробник Lamborghini уклав угоду із профспілками про запровадження чотириденного робочого тижня для своїх співробітників.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- На ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.