У Німеччині стартує експеримент чотириденного робочого тижня

Джерело: Bloomberg

Вже з 1 лютого у Німеччини стартує експеримент із запровадженням чотириденного робочого тижня. Ініціатори наголошують, що скорочення робочого часу сприяє підвищенню продуктивності. Тож вже наступного тижня у країні стартує пілотний проєкт із 45 компаніями.

У пілотному тестуванні беруть участь 45 компаній. Тестування триватиме шість місяців, подання заявок розпочали ще у вересні 2023 року. Модель, яка вже була успішно випробувана в інших країнах, також отримує новий імпульс у Німеччині.

Після успішних випробувань моделі в США, Австралії, Ісландії та нещодавно у Великій Британії компанії з усієї Німеччини тестуватимуть модель робочого часу. У межах експеримент 45 компаній скоротять робочий день з п’яти до чотирьох днів, тоді як зарплата залишить без змін.

Експеримент триватиме півроку, його мета — виявити, чи призведе скорочення кількості робочих днів до підвищення продуктивності праці.

Уточнюється, що проведене минулого року опитування показало: половина німецьких компаній принаймні частково не може закрити вакансії. На цьому тлі компанії знижували вимоги до кандидатів, а співробітники вимагали поліпшення умов.

Окрім цього, згідно з опитуванням Forsa, 71% осіб у Німеччині, хотіли б мати можливість працювати лише чотири дні на тиждень.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.