Оборонці півдня знищили два ворожі розвідувальні БпЛА SuperCam
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 30 січня Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, його позиціях і тилах.
Зокрема за минулу добу отримали підтвердження, що у ворога на лівому березі стало менше на:
- 72 росіянина;
- 2 гармати;
- 2 човни;
- 2 розвідувальні БпЛА SuperCam;
- 3 одиниці автобронетехніки.
Також стосовно стану решти ураженої техніки росіян наразі триває дорозвідка.
Зауважимо, в Україні триває 706-та доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 29 січня, українські захисники знищили понад 384 тисячі російських окупантів.
Також стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
Довідка. Supercam – відомий своїми розмірами (розмах крил сягає 3,5 м). Продуктова лінійка складається з 11 моделей літальних апаратів. Злетіти самотужки не здатний, тож у повітря їй допомагають піднятися спеціальні пристрої, які фактично катапультують дрон. Загалом у небі БпЛА здатен протриматися 4-4,5 години. За цей час, будучи за 70-100 км від точки запуску, безпілотник усе ще може передавати актуальну інформацію, допомагаючи своїм навідникам оцінювати ситуацію.
- Уночі 30 січня війська РФ атакували Україну 35 ударними безпілотниками типу “шахед”.
- Протягом минулої доби відбулося 70 бойових зіткнень. Ворог завдав 10 ракетних ударів зенітними керованими ракетами С-300 по цивільній інфраструктурі Мирнограду, Лисівки Донецької та Музиківки Херсонської областей. Також противник завдав 114 авіаційних ударів, здійснив 99 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- Президент Володимир Зеленський зазначив, що станом на сьогодні чисельність української армії становить 880 тисяч осіб. Він також закликав чоловіків повертатися з-за кордону – не лише для війська, але й для допомоги у відбудові країни.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.