Чисельність української армії становить 880 тисяч осіб – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю ARD

Президент Володимир Зеленський зазначив, що станом на сьогодні чисельність української армії становить 880 тисяч осіб. Він також закликав чоловіків повертатися з-за кордону – не лише для війська, але й для допомоги у відбудові країни.

У нас 880 тисяч. У нас мільйонна армія. Водночас у нас 30 мільйонів осіб зараз, нині конкретно 30 мільйонів людей працюють, а навіть може більше. Сказати точно цифру не можу, – поінформував Зеленський.

Одначе, глава держави не зміг назвати точну кількість осіб, що виїхали з країни, лише сказав, що показник обраховують на рівні 6,5 – 7,5 млн осіб.

Зеленський закликав повертатися в Україну чоловіків. Додавши, що потрібно не лише воювати і захищатися від росіян, але й будувати та працювати. Він додав, що на початку повномасштабного вторгнення кордони були відкриті, і люди виїжджали, рятуючи власні сім’ї. Проте станом на сьогодні ситуація вже змінилася.

І попри те, що нині фронт – пріоритет, одначе президент наголосив, що “сьогодні в Україні всі захищають країну на своїх місцях”.

Зауважимо, заступник начальника ГУР Міноборони Вадим Скібіцький раніше заявив, що нині на території України перебуває значна кількість російських сухопутних військ. Станом на сьогодні, проти нашої країни воює 462 000 росіян. Тоді як укомплектованість ворожих підрозділів становить до 95%.

В Україні триває 705-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 28 січня, українські захисники знищили понад 383 тисячі російських військових.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році росіяни могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.

Ввечері 21 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Мер міста Ігор Терехов повідомив щонайменше про одного постраждалого.