Від початку війни РФ втратила 7500 одиниць танків та бронетехніки– британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

З початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

“Дуже ймовірно, що зменшення втрат бронетехніки відбулося через посилення позиційного характеру війни в 2023 році, а також через те, що значну частину року Росія провела в оборонній позиції”, − пояснили у відомстві.

Зазначено, що з початку жовтня 2023 року ЗС РФ перейшли в наступ на сході України. За цей період російські втрати бронетехніки зросли, і окупанти, ймовірно, втратили до 365 ББМ і 700 БТР, але “досягли лише незначних територіальних здобутків”.

“Росія, ймовірно, може виробляти щонайменше 100 одиниць бронетехніки на місяць, а отже зберігає здатність поповнювати втрати на полі бою і продовжувати наступальну активність на такому рівні в найближчому майбутньому”, − зауважили експерти.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.