Війська РФ проводять наступальні операції на межі Луганської та Харківської областей – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що від початку січня російські війська почали наступ на ділянці адмінкордону Луганщини та Харківщини і досягли невеликих успіхів.

Про триваючий наступ окупантів 30 січня заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Крило Буданов. За його словами, мета окупантів – вийти до річки Жеребець, що на межі Харківщини та Луганщини, а також до адмінкордонів Донеччини та Луганщини.

Водночас Буданов вважає, що окупанти не досягнуть своїх цілей і вже до весни їх війська будуть виснажені.

В ISW наголосили, що заяви глави ГУР МОУ збігаються з їх спостереженнями про те, що росіяни активізували зусилля на даному напрямку ще на початку січня.

Російські війська нещодавно досягли тактичних успіхів на південний схід від Куп’янська вздовж критичного шляху P07 Куп’янськ-Сватове біля Крохмального та, ймовірно, посилюють наступ на північний захід і захід від Крохмального в напрямку річки Оскіл.

На думку аналітиків, росіянам вдасться здобути деякі переваги на тактичному рівні навколо Куп’янська, та навряд чи це дозволить їм здійснити широкі механізовані маневри, аби захопити більше території Харківщини і просунутись до адмінкордонів Донеччини та Луганщини.

За даними фахівців, підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії та 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу РФ активні в районі Куп’янська і здатні вести фронтові наступи на чолі з піхотою, але не продемонстрували спроможності проводити широкомасштабні механізовані маневри після того, як вони були розгорнуті на цій осі ще понад рік тому.

  • Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що російські армійці збільшили кількість наступальних та штурмових дій.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…