У Малайзії склав присягу новий король

Джерело: DW

Султан Ібрагім розпочав своє п’ятирічне правління як 17-ий король за системою змінної монархії Малайзії.

Як розповіли у виданні, Ібрагім Іскандар з південного штату Джохор змінив Аль-Султана Абдуллу Султана Ахмад Шаха, який повернеться до місцевої влади, щоб очолити свій рідний штат Паханг після завершення п’ятирічного терміну перебування на посаді короля.

Ібрагім Іскандар склав присягу у національному палаці в Куала-Лумпурі, свідками якої були інші королівські родини, прем’єр-міністр країни Анвар Ібрагім та члени його кабінету. Згодом відбудеться церемонія коронації нового короля.

Зазначається, що дев’ятеро малазійських державних правителів чергувалися на посаді короля кожних п’ять років, згідно з єдиною такою системою у світі, з моменту здобуття Малайзією незалежності від Великої Британії у 1957 році. Малайзія має 13 штатів, але лише в дев’яти з них є королівські сім’ї.

Вказано, що король Малайзії відіграє переважно церемоніальну роль, оскільки адміністративна влада належить прем’єр-міністрові та парламенту.

Монарх є номінальним головою уряду та командувачем збройних сил, а також вважається захисником ісламу та народних традицій.

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.