У Молдові почнуть працювати підрозділи для інтеграції переселенців з України

Джерело: NewsMaker

У 14 населених пунктах Молдови працюватимуть спеціалісти, які будуть відповідати за інтеграцію соціальну українських переселенців. У пресслужбі делегації Європейського союзу в Молдові повідомили, що нові працівники будуть активно діяти в межах ініціативи “Мери за зростання”, яку фінансує ЄС та ПРООН.

Планується, що у майбутньому Конгрес місцевої влади Молдови розробить рекомендації стосовно створення аналогічних підрозділів в інших населених пунктах.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Молдова прийняла понад 958 тисяч українців з початку війни. Нині в країні перебуває 113 тисяч громадян України.

Додатково, більш як 200 українських біженців, які стали підприємцями, зареєстрували свої компанії в Молдові.

За інформацією Нацагентства зайнятості населення Молдови, від березня 2022 року в країні знайшли роботу 1292 громадяни України, з яких більшість працюють у Кишиневі (988).

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.