Про Букви

Букви – це українське онлайн-медіа, яке висвітлює події в Україні та світі.

Букви працюють на платформах Інстаграм, Фейсбук, Твіттер, Тік-Ток, Телеграм, Тредс і Вайбер та мають власний інформаційний сайт https://bukvy.org, де публікують новини, авторські статті та комерційні матеріали.
Букви мають потужну спільноту, яка охоплює понад 14 мільйонів відвідувачів, і яка під час війни Росії проти України активно долучилася до протистояння ворогу. 

Редакційна пошта[email protected]

Місія:
Служити українському народові, працювати в інтересах української держави, зміцнювати національну самосвідомість, ідентичність та прагнення до свободи.
Букви взаємодіють з авдиторією там, де вона знаходиться – на відстані одного коментаря у соцмережах, будуючи стосунки, засновані на довірі та відповідальності.
Букви інвестують у створення українського контенту та були одним із перших українських ЗМІ, які повністю відмовилися від російської мови на сайті та в соцмережах, перенаправляючи таким чином інвестиції в створення контенту українською.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року, Букви зосередилися навколо документування злочинів Росії проти України, інформуванні авдиторії щодо ціни боротьби за державність, героїзму українців, самопожертви захисників нашої держави та відповідальності перед тими із них, хто потребує уваги та допомоги.
Букви вживають зусиль та спрямовують наявні ресурси на привернення уваги до українських військових та цивільного населення, постраждалих від російської агресії.

Політика:
Формування здорового інформаційного клімату в України та світі.
Букви захищають інформаційні інтереси України у війні з Росією. Не толерують, але й не гарантують відсутності мови ворожнечі в комунікаціях бренду Букв стосовно дій Росії та її громадян у війні, яку вони ведуть проти української державності та громадян України (мова ворожнечі допустима лише у випадках, коли це відображає суспільні настрої населення та служить меті наближення перемоги над Росією).

Принципи:
Служіння інтересам спільноти, відданість демократії, дотримання прав людини, гендерна рівність, культурне різноманіття, захист права на свободу думки і самовираження та відповідальне інформаційне споживання.
“Усе ваше сприйняття світу складається з того, що ви бачите, читаєте та споживаєте в Інтернеті, і, якщо ви не маєте розуміння того, що є реальним, а що ні — то це досить страшно”, — цитата співробітника Twitter, з якою ми згодні.
Букви працюють, щоб зробити світ кращим, безпечнішим місцем. Важелі, які ми для цього маємо — це безпечна й надійна інформація та комунікація з авдиторією.

Стандарти:
Букви дотримуються стандартів ІМІ (Інституту масової інформації), які вважають взірцем професійних стандартів журналістики, а саме:

  • дотримання балансу у новинах та редакційному контенті;
  • всебічність та безсторонність висвітлення подій;
  • відображення позиції всіх сторін конфлікту;
  • дотримання принципу неупередженості та уникання маніпуляцій та оціночних суджень;
  • достовірність;
  • відокремлення фактів від коментарів.

Недопустимою є публікація фейків та порушення етичних стандартів журналістики — мова ворожнечі (позиція стосовно Росії та її громадян окреслена вище), ґендерна, расова, релігійна, вікова тощо дискримінація,  публікація “джинси” (матеріалів, спрямованих на поліпшення/погіршення або ж створення позитивного/негативного іміджу політичних партій, окремих політиків або людей, торговельних марок або окремих товарів, державних структур, благодійних фондів, релігійних організацій, та не позначений як реклама у передбачений законом та очевидний для більшості читачів спосіб).
Список спеціальних позначок наведено у кожному матеріалі із зазначенням того, що означає наявність цих позначень в матеріалі, та чи опублікований він на правах реклами.

Повний опис стандартів ІМІ за посиланням.

Контент, який публікується на сайті, не обов’язково буде опубліковано в соцмережах. Контент, опублікований у соцмережах, не обов’язково публікується на сайті. Рішення щодо кожної окремої публікації приймається з урахуванням інформаційного запиту ком’юніті Букв на кожній з платформ окремо.
Думка членів команди Букв на їх сторінках у соцмережах є їх приватною думкою та не обов’язково відображає позицію Букв, але співробітники мають розуміти, що є представниками бренду та несуть відповідальність перед спільнотою. Букви залишають за собою право приймати адміністративні та кадрові рішення стосовно працівників у випадках їх неетичної поведінки.

Джерела фінансування:
– кошти від розміщення реклами;
–  надходження від спецпроєктів з партнерами видання;
–  інвестиції власниці видання Катерини Рошук.

Менеджмент і керівництво компанії Букви:
СЕО та власниця компанії – Катерина Рошук
Шеф-редакторка сайту – Владіслава Чорна 
Фахівець з управління відносинами з авдиторією та керівник юридичного напрямку – Назар Чорний

З міркувань безпеки інформація про інших співробітників оприлюднюється у кожній окремій публікації.

Реєстраційні та контактні дані:
ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-01787
поштова адреса:
ТОВ “Медіакомунікації”
01103, м. Київ, вул. Менделєєва, буд. 12, оф. 94/1
телефон: +380 (73) 104 31 45
e-mail редакції: [email protected]
розміщення реклами: [email protected]

Кілька фактів про Букви:
ФБР відкрило розслідування, спираючися на розслідування Букв про ботоферми: у квітні 2021 року соціальна мережа Facebook повідомила, що після перегляду журналістських розслідувань видання “Букви” у співпраці з ФБР виявила і видалила дві мережі ботів, діяльність яких була пов’язана з партією “Слуга народу”, лідером партії “Довіра” Олегом Кулінічем, колишнім прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також підсанкційним політиком Андрієм Деркачем і політологом Петром Журавлем.

У 2019-му році саме фотокореспондент Букв зафіксував у Верховній Раді, як народний депутат фракції “Слуга народу” під час засідання Верховної Ради домовлявся про зустріч з повією. Після цього “Слуги народу” погрожували Буквам з трибуни Верховної ради.

Букви фіксували кількість порушень закону президентом України Володимиром Зеленським у спеціальному розділі, який буде поновлено.

З перших хвилин повномасштабного вторгнення Росії в Україну Букви системно фіксують злочини Росії в Україні. Документують історії постраждалих та загиблих українців.

Самовіддано, з добротою та співчуттям до постраждалих від дій Росії Букви рішуче працюють, щоб всі ми якомога швидше перемогли Росію.

Слава Україні!