Адміністрація Трампа розглядає заборону на в’їзд для громадян десяток країн – NYT

Джерело: NYT

За даними ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа вивчає можливість запровадження широких обмежень на в’їзд до США громадян з десятків країн світу.

Відповідний список розробили дипломати та співробітники служб безпеки. До списку увійшло 43 країни, поділені на три категорії, громадянам яких буде заборонено чи обмежено в’їзд до Сполучених Штатів.

Країни поділили на “червоні”, “помаранчеві” та “жовті”.

У “червоному” списку 11 держав, громадянам яких повністю заборонять в’їзд до Штатів. Мовиться про Афганістан, Бутан, Куба, Іран, Лівія, Північна Корея, Сомалі, Судан, Сирія, Венесуела та Ємен.

До “помаранчевого” списку внесли 10 країн, подорожі з яких планують обмежити. Зокрема дозволятимуть в’їзд до США заможним діловим мандрівникам. Водночас тим, хто подорожує за імміграційними або туристичними візами в’їзд обмежать.

Такі обмеження стосуватимуться громадян Росії, Білорусі, Еритреї, Гаїті, Лаосу, М’янми, Пакистану, Сьєрра-Леоне, Південного Судану та Туркменістану. Аби все ж потрати до США, громадянам цих держав доведеться пройти обов’язкову особисту співбесіду.

У “жовтому” списку опинились Ангола, Антигуа і Барбуда, Бенін, Буркіна-Фасо, Камбоджа, Камерун, Кабо-Верде, Чад, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Домініка, Екваторіальна Гвінея, Гамбія, Ліберія, Малаві, Малі, Мавританія, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сан-Томе і Прінсіпі, Вануату і Зімбабве.

Цим державам буде надано 60 днів для усунення  недоліків, які будуть виявлені адміністрацією Трампа. Якщо умови не будуть виконані, ці країни перейдуть у “помаранчеву” чи “червону” категорію.

Під недоліками мається на увазі ненадання Штатам інформації про мандрівників, які прибувають, ймовірні неналежні заходи безпеки під час видачі паспортів або продаж громадянства особам із заборонених країн, що може слугувати “лазівкою” для обходу обмежень.

  • Речниця Білого дому Керолайн Левітт спростувала повідомлення ЗМІ про можливе скасування США тимчасового правового статусу для 240 тисяч українців.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.