Адміністрація Трампа повертає на роботу звільнених Маском держслужбовців – CNN

Джерело: CNN

Адміністрація президента США Дональда Трампа повертає на роботу сотні державних службовців, яких звільнили під час роботи департаменту DOGE під керівництвом Ілона Маска.

Зазначається, що співробітники GSA, звільнені за часів Маска, мають час до кінця тижня, щоб погодитися повернутися на свої посади. Для тих, хто прийме пропозицію, перший робочий день буде 6 жовтня. За час звільнення вони фактично перебували в оплачуваній відпустці протягом семи місяців, що призвело до значних перевитрат для GSA, які були оплачені за рахунок платників податків.

У GSA, основне завдання якої полягає в управлінні федеральними об’єктами та робочими місцями, виникли серйозні проблеми з роботою після звільнення значної частини з 12 тис. співробітників. За словами колишнього співробітника Чада Бекера, агентство стало “непрацюючим і недоукомплектованим”, оскільки не мало достатньо людей для виконання основних функцій.

Згідно з повідомленням, процес повернення співробітників не обмежується лише GSA. Зокрема, Міністерство праці та Служба національних парків США також почали відновлювати на роботі раніше звільнених працівників.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.