Африканські пінгвіни опинилися на межі зникнення

Джерело: Всесвітній фонд дикої природи

Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.

Основними факторами зниження популяції є кліматичні зміни та інтенсивне комерційне рибальство, яке ускладнює доступ пінгвінів до їжі.

На території Південної Африки зосереджено 76% світової популяції африканських пінгвінів, що утворюють шість колоній. У 2024 році навколо цих колоній створено “заборонені зони”, в яких риболовлю заборонено. Однак, ці заходи не охопили ключові райони харчування пінгвінів, що змушує їх конкурувати з рибалками за ресурси, ставлячи вид під загрозу зникнення.

Африканські пінгвіни вирізняються своїми розмірами – вони досягають 60–70 см у висоту і важать 2–3 кг. Їхнє тіло вкрито унікальними чорними і білими плямами, а на грудях є характерна чорна смужка. Їхній гучний голос нагадує крики віслюка, через що їх іноді називають “віслючими пінгвінами”. Цей вид пристосований до теплого клімату, що відрізняє його від інших видів пінгвінів.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.