Африканські пінгвіни опинилися на межі зникнення
Джерело: Всесвітній фонд дикої природи
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Основними факторами зниження популяції є кліматичні зміни та інтенсивне комерційне рибальство, яке ускладнює доступ пінгвінів до їжі.
На території Південної Африки зосереджено 76% світової популяції африканських пінгвінів, що утворюють шість колоній. У 2024 році навколо цих колоній створено “заборонені зони”, в яких риболовлю заборонено. Однак, ці заходи не охопили ключові райони харчування пінгвінів, що змушує їх конкурувати з рибалками за ресурси, ставлячи вид під загрозу зникнення.
Африканські пінгвіни вирізняються своїми розмірами – вони досягають 60–70 см у висоту і важать 2–3 кг. Їхнє тіло вкрито унікальними чорними і білими плямами, а на грудях є характерна чорна смужка. Їхній гучний голос нагадує крики віслюка, через що їх іноді називають “віслючими пінгвінами”. Цей вид пристосований до теплого клімату, що відрізняє його від інших видів пінгвінів.
- Їжаків занесли до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) у статусі “майже під загрозою зникнення” після того, як за останнє десятиліття їхня чисельність скоротилася щонайменше на 30% на більшій частині їхнього ареалу.
- ООН оприлюднила перший у своєму роді звіт “Стан мігруючих видів у світі”, згідно з яким, 22% або кожен п’ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою вимирання.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
На закинутій приватній ділянці в одному із сіл Броварського району Київщини команда служба порятунку тварин КАРГ виявила поранене лисеня, котра потрапило в іржавий капкан. Тварина застрягла біля дерева, до якого був прикріплений металевий пристрій.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.