Агенція оборонних закупівель вперше оголосила закупівлю дронів через систему Prozorro

Джерело: Міноборони

Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України вперше придбає через систему Prozorro 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БпАК).

Загальна очікувана вартість – майже 3 мільярди гривень (без ПДВ). Термін постачання: до 31 травня 2024 року.

“Дрони відіграють критичну роль у сучасних військових операціях, забезпечуючи надійне здійснення розвідувальних, навігаційних та атакувальних функцій. За допомогою цих технологій Збройні сили України зможуть ефективніше бити ворога та швидше звільнити окуповані території”, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Закупівля відбуватиметься шляхом застосування рамкової угоди відповідно до особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 11.11.2022 №1275. Своєю чергою, це дозволить у конкурентний спосіб закуповувати необхідні товарні позиції, не розкриваючи для загального доступу чутливу інформацію.

Відповідні оголошення опубліковані в Prozorro 4 березня щодо наступних предметів закупівель:

  • БпАК типу DJI  Mavic 3E  – 15000 одиниць. Очікувана вартість – 2 000 550 000 грн (без ПДВ);
  • БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal – 5000 одиниць. Очікувана вартість – 989 081 667 грн (без ПДВ).

Очікувана вартість розрахована шляхом виведення середньої ціни на основі отриманих комерційних пропозицій.

Довідково. Агенція оборонних закупівель разом з Державним оператором тилу є однією зі закупівельних агенцій Міноборони і закуповує озброєння та боєприпаси для ЗСУ. Обидві агенції працюють за сучасними корпоративними стандартами і орієнтуються на підходи, які практикують у НАТО.

Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків. 

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.