Агента ФСБ, який готував диверсії проти українських воїнів, засудили до 15 років тюрми
Джерело: Служба безпеки України
Агента ФСБ, який планував диверсії проти українських льотчиків та спецпризначенців у Харкові, засудили до 15 років ув’язнення.
Згідно зі слідством, зловмисник встановлював місця тимчасової дислокації, проживання та маршрути пересування українських захисників, зокрема військових льотчиків, командирів спецпідрозділів ЗСУ та співробітників Служби безпеки.
Агент РФ також намагався виявити замасковані об’єкти оборонно-промислового комплексу в регіоні, щоб використати ці дані для диверсій проти України.
Його затримала контррозвідка СБУ під час спецоперації в Харкові у березні цього року.
Відомо, що зловмисник є місцевим жителем і був залучений до співпраці з ворогом завдяки своєму брату, який є військовим РФ у запасі.
Для конспірації вони використовували три мобільні телефони та сім номерів від різних операторів, а також встановили спеціальний додаток для приховування месенджерів на своєму пристрої.

Фото: СБУ
Під час обшуків у помешканні агента ФСБ вилучено ноутбук та мобільні телефони із доказами його розвідувально-підривної діяльності.
Згідно з матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ, суд визнав його винним за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому покарання у вигляді 15 років тюрми.
- Російського агента, який розвідував позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом, засудили до 15 років ув’язнення.
- Експрацівника Херсонської виправної колонії, що перейшов на бік Росії, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Експрацівницю Херсонської виправної колонії, яка перейшла на бік РФ, засудили до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Співробітники Служби безпеки України затримали в Одесі зрадника, який хотів балотуватися до Верховної Ради України, щоб шпигувати для ФСБ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.